23 października 2014

Drogeryjny sposób na ściągnięcie lakieru hybrydowego

Hej

Chciałabym się z wami podzielić moim małym odkryciem. Zielony zmywacz z Rossmana - Isana nadaje się do usuwania lakieru hybrydowego. Zmywacz ten ma już na pierwszym miejscu w składzie aceton, co oznacza ze jest go tam najwięcej, a jak wiemy aceton służy do usuwania paznokci hybrydowych. Bardzo lubię zmywacz bo szybko usuwa ciemne i czerwone lakiery, nie trzeba się wiele namęczyć żeby paznokcie były dobrze wyczyszczone. Tak więc jeśli skończy Wam się aceton albo tez nie macie go pod ręka możecie używać zielonej Isany.
Zdecydowanie odradzam zdrapywanie, piłowanie do zera, bo to najgorsze co można zrobić paznokciom. Ostatnio kupiłam sobie "pusher" do zdrapywania lakieru hybrydowego i o wiele usprawnia i przyśpiesza pracę, jednak dla mniej doświadczonych polecam patyczki z drzewa pomarańczowego. Pamiętajcie nic na siłę,bo naprawdę można zrobić sobie krzywdę :)

Najpierw matuję nabłyszczającą warstwę lakieru hybrydowego. Przygotowuję sobie waciki i folię. Mokre waciki kładę na folię i układam je naprzemiennie aby mieć wszystko pod ręką. Gdy już mam 10 gotowych zestawów, zawijam na 20 min, po tym czasie, używając patyczka albo pushera zdrapuję kruchy lakier z paznokci. Ponownie zawijam paznokcie na 10 min w mokry wacik i powtarzam.
Na koniec matuję leciutko bolkiem, nadaję kształt pilnikiem i usuwam skórki płynem.

Pozdrawiam

6 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...