17 czerwca 2013

Metoda stempelkowa: Zestaw do robienia stempelków Dostaje mnóstwo pytań dotyczących mojego zestawu do robienia stempelków na paznokcie. Postanowiłam zebrać wszystkie pytania i odpowiedzieć na wszystkie pytania w jednym poście.
Po pierwsze do zrobienie wzorków potrzebujemy płytki. Moje pierwsze płytki kupiłam w centrum handlowym na stoisku z akcesoriami paznokciowymi, z firmy NeoNail. Cały zestaw kosztował mnie niecałe 30 zł i zawierał on: 3 płytki z wzorkami, trzy małe lakiery (niebieski, biały i czarny) oraz czyścik ze stempelkiem. 

Na zdjęciu brakuje jednej płytki, z trzech lakierów został mi jeden.
Pozostałe płytki kupiłam będąc za granicą w okazyjnej cenie, dwie płytki były po 1 euro więc troszkę ich nabrałam.

Płytki do zdobień no name.
Płytki dostaniecie też na allegro czy na ebay. Najbardziej popularną firmą sprzedającą zestawy do robienia wzorków jest KONAD. Na ich na stronie możecie kupić różne zestawy, same płytki czy lakiery. Jednak polecam kupowanie na allegro, bo jest dużo taniej. Występuje też dużo odpowiedników płytek Konad, najbardziej dostępne u nas to Essence. Za granicą znane są też Bundle Monster, Born Pretty i inne. Co do płytek z Essence posiadam ich kilka, kosztują około 7 zł.

Essence, płytki do zdobień
Do przenoszenia i odbijania wzorku potrzeby nam jest stempel, oryginalny z Konada posiada mniejszą i większą końcówkę. Stempelek zakończony jest materiałem podobnym do gumy, dzięki czemu lakier przykleja się do niego. Podobno oryginalny stempel jest najlepszy, lecz ja jak już pisałam wyżej mam jakąś podróbkę która sprawdza mi się świetnie. 

Stempelek z czyścikiem


Potrzebny jest również czyścik, do ściągania nadmiaru lakieru z płytki. W zestawie dostajemy przeważnie metalowy czyścik (nie polecam kupować plastikowych). Można równie dobrze użyć starej karty bankomatowej zamiast niego, karta nie robi takich zarysowań jak te metalowe czyściki. Jednak zarysowania na płytce w niczym nie przeszkadzają.


Potrzebne będą tez lakiery do stempelków. Lakiery te wyróżniają się tym że, mają bardzo dużą pigmentacje koloru. Niektóre zwykłe lakiery też się sprawdzają. Aby poznać czy lakier nam się odbije to trzeba sprawdzić czy dobrze kryje on już po pierwszej warstwie. Radzę więc sprawdzić wasze lakiery, być może nie potrzebujecie specjalnego. Większość metalicznych i holograficznych lakierów nadaje się do stemplowania. Ja mam lakiery z Essence stampy polish, mogę je polecić. Kosztują około 7 zł. Można je dostać w drogerii Natura, Super-pharm lub Hebe lub też na allegro.

Essence, nail art, stampy polish, 5 ml - 001 stamp me! white
Jednak najlepszy jaki miałam to czarny lakier KONAD (niestety mam go już na wyczerpaniu) -  jest to najlepszy lakier do odbijania ever!

Konad, special nail polish, 11 ml

Krok po kroku jak zrobić stempelki na paznokciach:

Pomaluj paznokcie dowolnym kolorem, upewnij się ze są one całkowicie suche, zanim przystąpisz do stemplowania. Połóż płytkę na ręczniku papierowym, chusteczce, gazecie, kartce itp.


       Pokryj lakierem miejsce, gdzie znajduje się wzór który chcesz mieć na paznokciach. Upewnij się ze jest cały pokryty lakierem. 

  Weź czyścik lub starą kartę i ściągnij nadmiar lakieru z płytki. Trzymając go pod kontem 45 stopni. Zrób to szybko, gładko i nie naciskając zbyt mocno.  Praktyka czyni mistrza, wiec trzeba próbować.


     
      Następnie weź stempel (zrób to najszybciej jak tylko możesz) i przyciśnij go do wybranego wzorku z płytki. Naciskamy tylko raz, mocno i staramy się żeby cały wzorek przeniósł się na stempel. Przykładamy stempelek ze wzorkiem do paznokcia i odbijamy go mocno.


Czekamy aż trochę przeschnie i nakładamy dowolny top coat. Malujemy dość gruba warstwą starając się trzymać pędzelek najbardziej równolegle do paznokcia jak to możliwe, zmniejszy to ryzyko rozmazania wzorku.


         Za każdym razem jak robimy kolejny wzorek, czyścimy wszystko (płytkę, czyścik oraz stempelek) wacikiem zamoczonym w zmywaczu. Przed kolejnym nałożeniem lakieru na płytkę upewnij się ze jest ona sucha.

To tyle, mam nadzieje ze te moje rady przydadzą się Wam. Dajcie znać czy macie stempelki czy lubicie tego typu zdobienia na paznokciach?

Pozdrawiam
efelinka

1 komentarz:

  1. Ja właśnie dzisiaj zamówiłam kilka płytek z bornprettystore :D mam 3 z chińskiego sklepu i są całkiem spoko, tylko jak na razie nie mam odpowiedniego lakieru do tego typu zdobień :)
    p.s.
    Czy można dodać możliwość obserwowania bloga bo bez tego ciężko śledzić posty :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...